PORADNIKI

Podróżowanie to nie tylko odkrywanie nowych miejsc, smaków, poznawanie ludzi. To przede wszystkim doświadczanie: emocji, rozczarowań, pozytywnych i negatywnych sytuacji, smaków. Każdy wyjazd czegoś uczy (a przynajmniej powinien).

W tym miejscu odnajdziesz porady praktyczne. To teksty przekrojowe, krótkie i syntetyczne porady. Jeśli z naszego bloga zaczerpnieciesz choć szczyptę inspiracji, to udany przepis na trip gwarantowany.

Jak tanio karmić się fiordami?

wrzesień 2015
Preikestolen Greetings

Norwegia należy do najdroższych krajów świata. Ale mimo to, co roku, blisko 250 tys. osób odwiedza choćby Preikestolen, by zachwycać się fiordami. To miejsce jest często pierwszą pinezką na mapie podróżniczej osób odwiedzających ten kraj. Ile kosztuje ten 3 dniowy pobyt dla 2 osób? Na co zwrócić uwagę przy organizacji wyjazdu do Stavanger?
CZYTAJ DALEJ

10 filmów z motywem podróży w tle

grudzień 2015

filmy z motywem podróży w tle

Infografika. Każdy z tych filmów oglądaliśmy. Każdy obraz zostawił po sobie jakieś wrażenie. Taki film może pobudzać do działania albo być pozytywną „zapchajdziurą” w deszczowy, leniwy dzień. To lista mocno subiektywna. Chcecie zobaczyć wszystkie? Musicie poświęcić 19 godzin. Co Ty byś dodał od siebie?
CZYTAJ DALEJ

Skąd brać pieniądze na podróże?

styczeń 2016
Weekend w Wilnie Zalatana Para Blog-14

Zamiast załamywać ręce i narzekać – warto działać! Wskazujemy 8 pomysłów na oszczędzanie na podróże. Sprawdzone przez nas. To działa!
CZYTAJ DALEJ

Planowanie podróży cz. 1: jak kupić tanie loty i przejazdy?

marzec 2016

12604942_906999209385390_109764385435288999_o

Marzymy o podróżach. Ale żeby się ruszyć, trzeba wpierw bilet kupić. Jak to zrobić? O czym należy pamiętać? Dzielimy się swoimi spostrzeżeniami i przykładami. Wierzcie nam, że planowanie podróży to ciągła gra w kotka i myszkę.
CZYTAJ DALEJ

Kreta Zachodnia na krótki wypad

sierpień 2016
kreta plaże blog co warto zobaczyć elafonisi plaża 2016

Z wpisu dowiesz się kiedy najlepiej lecieć, gdzie możesz zamieszkać, jak wypożyczyć auto i ile to kosztuje, które tawerny odwiedziliśmy? Lecieliśmy z Wrocławia. Trzy dni na Krecie nie sprawiły, że staliśmy się greckimi ekspertami. Ale mamy nadzieję, że kilka naszych drobnych porad przyda się Tobie, jeśli planujesz wakacje lub krótki pobyt na Krecie – poza lub przed sezonem.

CZYTAJ DALEJ

Tajlandia na 2 tygodnie: jak zacząć pierwszą przygodę z Azją?

grudzień 2016
ao-nang-beach

Krok po kroku realizowaliśmy drobne cele, które doprowadziły do realizacji jednego z naszych marzeń – podróży do Tajlandii. Jak to zaplanowaliśmy? Ile to wszystko kosztowało? Jaki klucz obrać – tanio czy wygodnie? Jak wyglądała nasz mapa podróży? Na co musisz zwrócić uwagę? Dużo pytań – sporo odpowiedzi. 

CZYTAJ DALEJ

Tajskie smaki w 10 odsłonach

styczeń 2017
mango-sticy-rice-i-swiezy-kokos

Jedzenie w Tajlandii. Pokażemy Ci potrawy i dania, które pochłanialiśmy podczas 2-tygodniowego wyjazdu. A to ledwie wierzchołek tajskiej góry lodowej. Dostaliśmy szansę na wyjście z kulinarnej strefy komfortu (sprawdź w jaki sposób), a wizyty na lokalnych bazarach i nocny marketach (pokazuje gdzie są) oceniamy jako najlepsze momenty w Tajlandii. Co wybierzesz dla siebie?

CZYTAJ DALEJ